W ramówce HBO znajdują się głównie nowe seriale i filmy – w tym własne produkcje. Niektóre z nich okazały się przełomowe telewizji – zupełnie zmieniły to, jak postrzegane są seriale zarówno przez twórców, jak i krytyków. Wśród takich wybitnych produkcji wymienia się „Rodzinę Soprano”, „Seks w wielkim mieście”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Grę o tron”, „Czarnobyl” i cieszące się kultowym statusem „Prawo ulicy”.
Według danych z 2018 r., HBO ma na całym świecie 140 mln abonentów, a w USA – 5 mln. W Europie HBO nadaje w 18 krajach, m.in. na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii.
HBO w Polsce
Kanał HBO był w Polsce pierwszą stacją filmową premium. Pojawił się 12 lipca 1996 r. – nadawał wówczas z Niemiec. Oficjalnie został uruchomiony 17 września 1996 r. Niektóre z amerykańskich produkcji HBO są w Polsce emitowane zaledwie kilka dni po premierze w USA.
W Polsce w skład HBO wchodzą kanały HBO, HBO HD, HBO2, HBO2 HD, HBO 3 i HBO3 HD, który początkowo nadawał pod nazwą HBO Comedy. Do spółki HBO należą także poświęcone filmom Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Cinemax i Cinemax 2. Wszystkie one nie emitują reklam.
HBO GO – jak z niego korzystać i ile kosztuje
W Polsce za pośrednictwem internetu można korzystać z HBO GO, czyli z serwisu oferującego wideo na życzenie. Subskrypcja kosztuje 19,90 zł (jest bezpłatny miesięczny okres próbny). Jedno konto można aktywować na pięciu urządzeniach, ale jednocześnie można odtwarzać filmy i seriale tylko na dwóch.
W Stanach Zjednoczonych HBO GO pojawiło się 18 lutego 2010 r. Polska była drugim krajem po USA, w którym wprowadzono HBO GO.
Serwis początkowo był dostępny tylko dla abonentów operatorów satelitarnych, kablowych i IPTV którzy mieli wykupiony dostęp do pakietu kanałów HBO. Od 26 marca 2018 r. w Polsce każdy może już kupić subskrypcję bezpośrednio w serwisie.
W Stanach Zjednoczonych HBO GO pojawiło się 18 lutego 2010 r. Polska była drugim krajem po USA, w którym wprowadzono tę usługę.
Serwis początkowo był dostępny tylko dla abonentów operatorów satelitarnych, kablowych i IPTV którzy mieli wykupiony dostęp do pakietu kanałów HBO. Od 26 marca 2018 r. w Polsce każdy może już kupić subskrypcję bezpośrednio w serwisie.
HBO Max – co to jest, ile kosztuje i kiedy wystartuje
HBO Max będzie nowym serwisem streamingowym, konkurentem takich platform jak Netflix czy Amazon Prime. Koncern WarnerMedia zapowiedział, że w USA uruchomi go wiosną 2020 r. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w Polsce.
W HBO Max znajdą się produkcje HBO, a także takie, do których WarnerMedia ma prawa. Będzie tam można także obejrzeć nowe własne produkcje pod marką Max Originals. Koncern nie podał jeszcze, ile będzie kosztowała subskrypcja. Amerykańskie media twierdzą, że może to być więcej niż 16 dolarów.
HBO On Demand – co to jest i jak z niego korzystać
HBO On Demand to serwis podobny do HBO GO – także oferuje dostęp do filmów seriali i programów na życzenie. Różni się jednak tym, że można z niego korzystać przez dekoder telewizji cyfrowej. Jest dostępny dla abonentów, którzy mają wykupiony dostęp do pakietu kanałów HBO.
Usługa HBO OD została uruchomiona w USA 1 lipca 2001 r., a do Polski dotarła 21 stycznia 2008 r. Początkowo nosiła nazwę HBO Digital.
Najważniejsze produkcje HBO
-
Westworld
- Wielkie kłamstewka (Big Little Lies)
-
Ostre przedmioty (Sharp Objects)
-
Czarnobyl (Chernobyl)
- Pohamuj entuzjazm (Curb Your Enthusiasm)
-
Figurantka (Veep)
- Gra o tron (Game of Thrones)
-
Oz
-
Rodzina Soprano (The Sopranos)
-
Sześć stóp pod ziemią (Six Feet Under)
-
Prawo ulicy (The Wire)
-
Deadwood
-
Rzym (Rome)
-
Czysta krew (True Blood)
-
Zakazane imperium (Boardwalk Empire)
-
Newsroom
-
Pozostawieni (The Leftovers)
-
Seks w wielkim mieście (Sex and the City)
- Ekipa (Entourage)
- Opowieści z krypty (Tales from the Crypt)
- Statyści (Extras)
- Dziewczyny (Girls)
- Młody papież (The Young Pope)
- Detektyw (True Detective)
Najważniejsze produkcje HBO w Polsce
- Bez tajemnic
-
Wataha
- Pakt
-
Ślepnąc od świateł
- HBO Na Stojaka
- HBO Stand Up Comedy Club