„Nie patrz w górę” – Netflix
Dwójka astronomów wyrusza w tournée po mediach, aby ostrzec ludzkość przed zmierzającą w stronę Ziemi zabójczą kometą.
„Psie pazury” – Netflix
Wychowująca dorastającego syna Petera (Kodi Smit-McPhee) właścicielka lokalnej gospody zostaje żoną George'a, przez co szybko staje się ofiarą okrutnego spektaklu zazdrości i odrzucenia, którym nieustannie dręczy ją Phil.
„To była ręka Boga” – Netflix
Neapol, lata 80. Rodzinę młodego, kochającego piłkę nożną Fabietto dotyka tragedia rzutująca na jego niepewną, ale obiecującą przyszłość w świecie filmu.
„Zaprowadź mnie do domu” – Netflix
Poruszający film personalizuje złożony problem, opowiadając prawdziwe historie osób pozbawionych dachu nad głową. To pierwszy krok w kierunku rzucenia wyzwania krzywdzącym stereotypom i staroświeckim zasadom, który pozwala odczuć skalę, zakres i różnorodność bezdomnej Ameryki.
„Trzy piosenki dla Benazir” – Netflix
Mieszkający w obozie dla przesiedleńców Afgańczyk, który niedawno się ożenił, próbuje pogodzić marzenie o wstąpieniu do wojska z obowiązkami rodzinnymi.
„Mitchellowie kontra maszyny” – Netflix
Z pomocą dwóch nieco uszkodzonych robotów Mitchellowie staną przed wielkim wyzwaniem – będą zmuszeni zostawić za sobą osobiste problemy, aby ocalić siebie i świat. To pełna akcji komedia animowana o zwykłej rodzinie, która staje przed niecodziennym wyzwaniem.
„Tick, tick... BOOM!” – Netflix
Historia Jona, młodego kompozytora teatralnego, który w 1990 roku zarabia na życie w Nowym Jorku jako kelner, a po pracy komponuje pewien utwór, który ma stać się kolejnym przebojowym amerykańskim musicalem.
„Niech mnie usłyszą” – Netflix
Dokument o dojrzewaniu, który opowiada historię licealnego sportowca z Maryland School for the Deaf i jego przyjaciół. Amaree McKenstry i inni uczniowie próbują poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi ostatni rok nauki, i przygotować się do wejścia w świat słyszących.
„Rudzik Rudzia” – Netflix
W tej krótkometrażowej animacji poklatkowej wychowany przez myszy ptaszek szuka swojego miejsca w świecie i wyrusza na ryzykowną wyprawę, by odkryć, kim naprawdę jest.
„Diuna” – HBO MAX
Szlachetny ród Atrydów przybywa na Diunę, będącą jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie.
„King Richard” – HBO MAX
Losy Venus i Sereny Williams, które dzięki ojcu stały się najlepszymi tenisistkami w historii tego sportu.
„Being the Ricardos” – Amazon Prime Video
W trakcie tygodniowego cyklu produkcyjnego serialu „Kocham Lucy” – od poniedziałkowej próby czytanej po piątkowe nagranie z publicznością – Lucille Ball (Nicole Kidman) i Desi Arnaz (Javier Bardem) mierzą się z kryzysami w życiu osobistymi i zawodowym, które zagrażają ich serialowi, karierom i małżeństwu.
„Książę w Nowym Jorku 2” – Amazon Prime Video
Akeem dowiaduje się, że ma w Ameryce syna i natychmiast tam wraca, by poznać swojego potomka a zarazem następcę tronu Zamundy.
„CODA” – Apple TV+
Ruby jest jedyną słyszącą osobą w swojej rodzinie. Gdy rodzinny interes jest zagrożony musi wybrać między swoją miłością do muzyki a lękiem przed opuszczeniem domu.
„Tragedia Makbeta” – Apple TV+
Trzy wiedźmy przekonują lorda, że zostanie następnym królem Szkocji. Ambitna żona wspiera jego plany przejęcia władzy.
„Nie czas umierać” – Chili, Rakuten, Player, Canal+
Na prośbę swojego starego przyjaciela, Felixa Leitera z CIA, James Bond bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca. Trop prowadzi do niebezpiecznego złoczyńcy.
„Cruella” – Chili, Rakuten, Player, Canal+
Historia o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon.
Gdzie oglądać Oscary?
Transmisja na żywo z 94. Gali Oscarowej w nocy z 27 na 28 marca na kanale CANAL+PREMIUM oraz online w serwisie canalplus.com.
Relacja na żywo z ceremonii rozdania Oscarów
94. ceremonia wręczenia Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, odbędzie się już w poniedziałek 28 marca. Relację na żywo z wydarzenia będziemy prowadzić dla Państwa w serwisie Wprost.pl. Start w poniedziałek o godzinie 1:00!
Czytaj też:
Oscary 2022. Ciekawostki o tegorocznych nominacjach. Historyczne wyróżnienia, przełomowe debiuty