„Wilk” to bardzo aktualna historia o młodych Polkach i Polakach u progu dorosłości, którzy próbują odnaleźć się w realiach współczesnego świata. Na rzeczywistość, która ich otacza, postpandemiczny świat chaosu, społecznych napięć i galopującego autorytaryzmu nakładają się problemy ich własnego pokolenia. Generacji cyfrowych tubylców towarzyszy spotęgowana przez pandemię niepewność, izolacja i samotność. W tych warunkach młodzi muszą dokonać wyboru, na ile chcą być egoistami i indywidualistami, a jak pociągający jest dla nich świat relacji i wspólnoty.
Hubert Urbański zagra w serialu. Oprócz tego m.in. Bedoes
Nierozłączną częścią kultury i tożsamości pokolenia „Wilka” jest hip-hop, dlatego w ścieżce dźwiękowej serialu usłyszymy wiele kawałków tego gatunku, a w obsadzie aktorskiej zobaczymy Kuqe 2115, Trombę oraz Bedoesa. W 2. sezonie serialu zagrają aktorzy młodego pokolenia jak Waleria Gorobets („Apokawixa”) czy debiutująca Jessica Polak. W rolę rodzica jednej z bohaterek wcieli się Hubert Urbański. Reżyserem oraz scenarzystą „Wilka” jest urodzony w 1997 roku Jan Dybus, przedstawiciel nowego pokolenia twórców, wychowanych na krótkich i dynamicznych historiach. Za produkcję serialu ze strony Papaya Films odpowiadają Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski.
„Wilk” sezon 1. O czym jest?
Obsada: Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki a także Sebastian Dela, Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys „Bedoes” Przybylski, który w WILKU zaliczył debiut aktorski.
Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice. Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza.
W 1. sezonie twórcy skupili się na skali mikro. Przedstawiając historię dwóch różnych rodzin, próbowali pokazać, w jaki sposób wychowanie wpływa na podejmowane decyzje i relacje interpersonalne osób wchodzących w dorosłość. Tocząca się w tle opowieść o narastających niepokojach społecznych, ograniczającym wolność lockdownie wojskowym oraz wynikających z tego strajkach, dała pretekst do ciekawych obserwacji i porównań. Czy opresyjny schemat zarządzania krajem, który ogranicza wolność obywateli i nie respektuje głosu ludzi, nie jest tym samym schematem, który w skali mikro objawia się wychowywaniem młodych osób bez próby ich zrozumienia i zadbania o potrzeby?
Premiera drugiego sezonu WILKA już latem w CANAL+ online oraz na antenie CANAL+ Premium.
Galeria:„Wilk”. Zdjęcia z 2. sezonu serialu