Najlepsze filmy na Max? Wybraliśmy 6 tytułów, które cię nie zawiodą
Czasami w statystykach najpopularniejszych filmów na Max wcale nie znajdujemy tytułów, które faktycznie zachwycają widzów i krytyków. Dla osób, których nie interesują trendy przygotowaliśmy zestawienie sześciu doskonałych produkcji, które teraz obejrzycie na Max i których naprawdę nie warto przegapić. Każdy z tych tytułów jest bardzo wysoko oceniany przez odbiorców i gwarantuje seans, który zapamiętacie na długo.
6 filmów na Max, które zmienią Twój wieczór w niesamowite przeżycie
„Cicha dziewczyna”
Irlandzka prowincja, lata 80. ubiegłego wieku. Cáit dorasta w rodzinie, w której nie znajduje wsparcia. Zostaje wysłana na lato na farmę dwójki krewnych, Eibhlín i Seána. Coraz lepiej poznaje sympatyczną parę, głęboka więź między nimi rośnie z dnia na dzień. Czerpią radość z prostych czynności i wspólnych prac na farmie. W jasnym, pogodnym gospodarstwie Eibhlín i Seána, które jest tak inne od ponurego domu jej własnego ojca, Cáit odkrywa sekret – smutną, trudną przeszłość.
„Daniel”
Kiedy przygoda związana z dojrzewaniem zderza się z starożytną klątwą, poszukiwanie odpowiedzi Daniela zamienia się w walkę z czasem.
„Radykalna metoda”
Sergio (Eugenio Derbez) rozpoczyna pracę w szkole podstawowej. Nauczyciel postawiony jest przed trudnym zadaniem, bowiem jego nowi wychowankowie osiągają najgorsze wyniki w całym Meksyku. Dorastają bez rodziców, w wielkiej biedzie, a dodatkowo są bardzo krnąbrni i niezdyscyplinowani. Chociaż rzucony na głęboką wodę Sergio nie ma gotowego planu, chce spróbować własnych metod, aby obudzić w dzieciach radość z edukacji i zapewnić im lepszą przyszłość.
„Na rauszu”
Czworo przyjaciół jest nauczycielami w małomiasteczkowym liceum. Pewnego dnia spotykają się, aby świętować urodziny jednego z nich. Po wypiciu paru kieliszków szampana wdają się w dyskusję, w wyniku której wysnuwają ciekawą teorię. Zgodnie z nią utrzymywanie przez człowieka poziomu 0,5 promilu alkoholu we krwi skutkuje produkcją hormonów szczęścia w organizmie. Wzrasta również wydajność danej osoby i pobudzona zostaje jej zdolność do kreatywnego myślenia. Bohaterowie postanawiają na własnej skórze sprawdzić słuszność owej teorii. Będą zażywać odpowiednią dawkę alkoholu przez cały dzień, również w pracy. Początek wcielania teorii w życie zapowiada się obiecująco. Stopniowo jednak eksperyment wymyka się bohaterom spod kontroli.
„Trzynastu”
Prawdziwa historia przedstawiona w filmie „Trzynastu” opowiada o dwunastu chłopcach z tajlandzkiej drużyny piłkarskiej i ich trenerze, którzy podczas wycieczki po jaskini Tham Luang zostają uwięzieni przez nieoczekiwane opady deszczu w komorze we wnętrzu góry. W labiryncie zalanych tuneli grupa staje przed niemożliwym wyzwaniem. Zespół światowej klasy nurków pokonuje kilometry niebezpiecznych korytarzy, aby odkryć, że odnalezienie chłopców to dopiero początek problemów.
„Życie przestępcze 1984-2020”
Jon Alpert pracował nad filmem przez 36 lat, dokumentując na ulicach Newark, największego miasta w stanie New Jersey, tragiczne żniwo, jakie zbiera nałóg i wojna przeciwko narkotykom. Bohaterami filmu są drobni naciągacze, którzy starają się zarobić dość pieniędzy, by kupić za nie narkotyki. Dokument jest także przytłaczającym studium przestępczości, życia za kratami i narkomanii, która jest równią pochyłą i prowadzi prosto na dno, niszcząc życie. Pokazuje też relacje, które są zawsze drugorzędne w porównaniu z nałogiem. Alpert z empatią śledzi losy swoich bohaterów, ale nigdy nie przedstawia ich w oderwaniu od rzeczywistości.