„Variety” poleca najlepsze dotychczasowe seriale 2024 roku. Te obejrzymy w Polsce
Krytycy tygodnika „Variety”, Aramide Tinubu i Alison Herman, wybrali po 10 najlepszych ich zdaniem seriali z pierwszej połowy 2024 roku, począwszy od nowości Guya Ritchiego po prawdziwy dramat rozgrywający się na renesansowych jarmarkach. Część z tych tytułów obejrzycie już w Polsce. Podpowiadamy wam, gdzie je znajdziecie.
20 najlepszych dotychczasowych seriali 2024 roku według „Variety”
„Reniferek” – Netflix
Uprzejmy gest komika wobec bezbronnej kobiety staje się początkiem obsesji, która może zrujnować życie ich obojga.
„Kartoteka policyjna” – Apple TV+
W sercu Londynu anonimowe zgłoszenie wciąga dwoje błyskotliwych śledczych – młodą kobietę u progu kariery i wpływowego mężczyznę zdeterminowanego bronić swojego dobrego imienia – w walkę o naprostowanie błędnie wymierzonej przed laty sprawiedliwości.
„Diarra From Detroit”
Fabuła skupia się na Diarze Brickland, nauczycielce przechodzącej przez rozwód, która nie chce uwierzyć, że została odrzucona na randce w Tinderze.
„Eric” – Netflix
Zdesperowany ojciec, któremu towarzyszy nieustępliwy policjant, walczy z własnymi demonami, poszukując dziewięcioletniego syna na ulicach Nowego Jorku lat 80. XX wieku.
„Genius: MLK/X”
Wczesne życie Martina Luthera Kinga Jr. i Malcolma X ukształtowało te ikoniczne postacie. Zwolnienie Malcolma z więzienia i ukończenie uniwersytetu przez Kinga rozpoczynają ich podróż mającą na celu zmianę narodu, rozpoczynając rywalizację.
„Dżentelmeni” – Netflix
Kiedy arystokrata Eddie dziedziczy rodzinną posiadłość, odkrywa, że jest ona siedzibą narkotykowego imperium, a jego właściciele nigdzie się nie wybierają.
„Jeden dzień” – Netflix
Emma i Dexter spędzają razem noc po rozdaniu dyplomów i ich drogi się rozchodzą, ale ich losy nadal pozostają ze sobą związane.
„Uznany za niewinnego” – Apple TV+
Szokujące zabójstwo stawia na nogi prokuraturę w Chicago, gdy podejrzana staje się jedna z pracujących tam osób, którą następnie czeka walka o rodzinę.
„Queenie” – Disney+
25-letnia Queenie balansuje pomiędzy swoją jamajską i brytyjską tożsamością, lecząc złamane serce i zmagając się z problemami w pracy.
„Za zasłoną” – Disney+
W drodze ze Stambułu do Paryża i Londynu dwie kobiety grają w śmiertelną grę prawdy i kłamstwa.
„Fallout” – Prime Video
Serial na podstawie jednej z najlepszych serii gier w historii. „Fallout” to opowieść o tym, co się ma i czego się nie ma w świecie, w którym niewiele zostało.
„Hacks” – Max
Legendarna diwa z Las Vegas, Deborah Vance, pragnie pozyskać młodszą widownię. W tym celu jej agent zatrudnia Avę, młodą i zdolną asystentkę, dla której kobieta zaczyna być mentorką.
„Wywiad z wampirem” – Polsat Box Go
Serial, zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca, pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi.
„Jerrod Carmichael Reality Show” – Max
Słodko-gorzki serial dokumentalny o burzliwych poszukiwaniach miłości, seksu i prawdy komika Jerroda Carmichaela.
„John Mulaney Presents: Everybody's in LA” – Netflix
W sześciu programach na żywo John Mulaney przemierza Los Angeles w czasie, gdy miasto roi się od słynnych komików. Wydarzenie zarejestrowane na żywo.
„Pan i pani Smith” – Prime Video
Państwo Smith to dwoje nieznajomych, John i Jane, którzy za sprawą tajemniczej agencji zmienili tożsamość i zostali partnerami – w szpiegostwie i w małżeństwie. W każdym odcinku otrzymują nową misję i przeżywają kolejne przełomy w swojej relacji.
„Festiwal renesansu” – Max
Obraz śledzi losy George'a Coulama, założyciela i „króla” największego renesansowego jarmarku w USA, próbującego znaleźć swojego następcę.
„Szogun” – Disney+
Kiedy w 1600 roku w Japonii Lord Yoshii Toranaga walczy o życie ze sprzymierzonymi przeciwko niemu wrogami z Rady Regentów, w pobliskiej wiosce rybackiej odnaleziony zostaje tajemniczy europejski okręt.
„Sympatyk” – Max
Historia komunistycznego szpiega w ostatnich dniach wojny w Wietnamie i jego przeprowadzce do USA.
„Tokyo Vice” – Max
Amerykański dziennikarz Jake Adelstein przyjeżdża do Tokio, gdzie rozpoczyna śledztwo w sprawie korupcji w policji i jej powiązań ze światem przestępczym.