Muzyka, dialog i edukacja Znamy pełny program Audioriver Park Edition!
W jaki sposób ucierpiała scena muzyczna i świat kultury w trakcie ponad rocznego lockdownu? Dlaczego w Polsce obowiązują tak surowe obostrzenia dotyczące imprez masowych i jak są interpretowane względem prawa? Jak bardzo istotne jest wsparcie lokalnych samorządów wobec festiwali i projektów artystycznych? Udział w dyskusji wezmą: Andrzej Nowakowski – Prezydent Miasta Płocka; Maciej Nowicki – Prezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka; Arkadiusz Hronowski – twórca Soundrive Festival, klubów B90 i Spatif oraz Ulicy Elektryków; Małgorzata Płysa – dyrektorka wykonawcza i kuratorka festiwalu Unsound, którego edycje odbywają się również w Adelajdzie, Nowym Jorku, Toronto, Londynie i wielu innych miejscach na świecie. Dyskusję poprowadzi Rafał Kowalski – płocki aktywista, pisarz i zastępca kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich.
Branża muzyczna w nowej rzeczywistości
Rozmowa na temat perspektyw branży muzycznej w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Jak promotorzy i właściciele klubów zamierzają poradzić sobie z obostrzeniami na wydarzeniach muzycznych? Jakich zmian mogą spodziewać się uczestnicy festiwali? W jaki sposób decyzje organizatorów odbierają fani poszczególnych wydarzeń? Na te i inne tematy porozmawiają: Igor Fleiszer – organizator festiwali SnowFest i CARBON Silesia Festival; Anna Pruszyńska – dyrektor produkcji eventów i festiwali: Co Jest Grane 24 Festival, Białystok New Pop Festival, Olsztyn Green Festival, Warszawski Festiwal Konesera i Women's Voices; Joanna Tomczak i Arkadiusz Śmiłowski – właściciele poznańskiego klubu TAMA; Emil Hołubiczko – współtwórca krakowskiego klubu Prozak 2.0 oraz Hype Park; Agim Dżeljilji – producent muzyczny, kompozytor i instrumentalista, znany m.in.
z takich projektów, jak Őszibarack, NERVY, AGIM czy Męskie Granie Orkiestra. Debatę poprowadzi Marcin Cichoński – dziennikarz Radia 357.
Pandemiczne życie artysty
Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na życie artystów, managerów, bookerów i agentów? Czy mają szansę się utrzymać, kiedy nie odbywają się koncerty? Jak wyglądała ich praca w ciągu kilkunastu pandemicznych miesięcy? Czy izolacja sprzyja wydawaniu nowej muzyki? Goście debaty: Baasch – kompozytor i wokalista, autor czterech albumów oraz ścieżki dźwiękowej do filmu pt. "Płynące Wieżowce"; Leon – promotor, booker i współtwórca programu Audioriver oraz DJ występujący na scenie od ponad dwóch dekad; Seb – wrocławski aktywista sceny klubowej od prawie 20 lat, DJ, rezydent klubu Pralnia. Rozmowę poprowadzi Paweł Klimczak, dziennikarz związany m.in. z Newonce.net i Poptown.eu oraz DJ i producent muzyczny tworzący pod pseudonimem Naphta.
Przyszłość sceny klubowej i festiwalowej
Jakie wnioski wyciąga branża po roku w pandemicznej rzeczywistości? Na co przygotowuje się scena klubowo-festiwalowa? Jakie ewentualności można założyć? Na jakie wsparcie może liczyć branża? Na te pytania odpowiedzą: Jędrzej Dondziło – DJ, promotor, pomysłodawca i dyrektor programowy Up To Date Festival oraz współzałożyciel białostockiego klubu FOMO; Łukasz Zieliński - pomysłodawca i współorganizator festiwalu Wisłoujście, DJ, producent oraz właściciel klubu Sfinks700; Mariusz Zych - DJ, promotor i menadżer artystyczny poznańskiego klubu Projekt Lab. Rozmowę poprowadzi Paweł Klimczak.
Czy festiwale muzyczne mogą zmieniać świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze
Czy festiwale muzyczne powinny wchodzić w rolę edukatora? Czym jest współczesny aktywizm i jaką może przybierać formę? Jaką moc mają zasięgi w mediach społecznościowych i dlaczego warto je wykorzystywać w celach edukacyjnych? W debacie udział wezmą: Jagna Niedzielska - eko-ambasadorka Audioriver, propagatorka nurtu zero waste, autorka książki „Bez resztek”, prowadząca programu „Jagny Niedzielskiej kuchni bez resztek” oraz współprowadząca „Widelcem po mapie” na kanale Kuchnia+; Magda Dubrawska – założycielka Sold Out Agency, odpowiedzialnej za koncerty m.in. takich artystów, jak Mata, Bedoes czy Jan-Rapowanie; Agim Dżeljilji. Dyskusję poprowadzi Oliwia Bosomtwe - redaktor naczelna Noizz.pl.
15 lat Audioriver - Q&A z organizatorami
Na przestrzeni 15 lat, Audioriver stał się jednym z czołowych polskich festiwali muzycznych oraz wydarzeniem, które przyciąga publiczność z całej Europy. Jaka jest historia tego projektu? Kto za nim stoi? Jak wyglądały pierwsze edycje festiwalu i w jakiej formie będzie odbywał się w kolejnych latach? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą: Piotr Orlicz-Rabiega – twórca i organizator Audioriver oraz Leon – booker i współtwórca programu festiwalu. Sesję Q&A poprowadzi Krzysztof Tragarz - dziennikarz Noizz.pl.
PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA
Sobota, 24 lipca
11:00-24:00
THEATER IN THE WOOD
11:00-14:00 Foxall
14:00-16:00 Seb & Rodrigezz
16:00-18:00 Catz 'N Dogz
18:00-20:00 Brina Knauss
20:00-21:30 Ben Böhmer (live)
21.30-00:00 Joris Voorn
STREFA DEBAT
12:00-13:30
Pandemiczne życie artysty
Goście: Baasch, Leon (Audioriver), Seb (Projekt Pralnia, Affekt)
Prowadzi: Paweł Klimczak (newonce.net)
14:00-15:30
Czy festiwale muzyczne mogą zmieniać świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze.
Goście: Jagna Niedzielska, Magda Dubrawska (Sold Out Agency), Agim Dżeljilji
Prowadzi: Oliwia Bosomtwe (Redaktor naczelna Noizz.pl)
16:00-17:30
Przyszłość sceny klubowej i festiwalowej
Goście: Jędrzej Dondziło (Up To Date Festival, FOMO Klub), Łukasz Zieliński (Wisłoujście, Sfinks700), Mariusz Zych (Projekt Lab)
Prowadzi: Paweł Klimczak (newonce.net)
Niedziela, 25 lipca
11:00-22:00
THEATER IN THE WOOD
11:00-13:00 Deaf Can Dance
13:00-16:00 Leon b2b Glasse
16:00-18:00 Echonomist
18:00-20:00 Trikk
20:00-22:00 Mind Against
STREFA DEBAT
12:00-13:30
15. lat Audioriver – Q&A z organizatorami
Goście: Piotr Orlicz-Rabiega, Leon
Prowadzi: Krzysztof Tragarz (Noizz.pl)
14:15-15:45
Czy festiwale muzyczne mają szansę przetrwać?
Goście: Andrzej Nowakowski (Prezydent Miasta Płocka), Maciej Nowicki (Prezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka), Arkadiusz Hronowski (Ulica Elektryków, B90, Soundrive Festival), Małgorzata Płysa (Unsound)
Prowadzi: Rafał Kowalski
16:00-17:30
Branża muzyczna w nowej rzeczywistości
Goście: Igor Fleiszer (SnowFest, CARBON Silesia Festival), Anna Pruszyńska (Co Jest Grane 24 Festival, Białystok New Pop Festival, Olsztyn Green Festival, Warszawski Festiwal Konesera, Women's Voices), Joanna Tomczak i Arkadiusz Śmiłowski (TAMA klub), Emil Hołubiczko (Prozak 2.0, Hype Park), Agim Dżeljilji
Prowadzi: Marcin Cichoński (Radio 357)
Bilety na Audioriver Park Edition są dostępne na ebilet.pl: https://bit.ly/3zazFV4
***
Organizatorem Audioriver Park Edition, który odbędzie się w Płocku w dniach 24-25 lipca 2021 r. jest Fundacja Jest Akcja!
Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS
Sponsorzy festiwalu: Glo, Lech, Red Bull, Bit Miasta
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Bilety na Audioriver Park Edition są dostępne na stronie www.ebilet.pl
***
Audioriver to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce i zarazem wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To tutaj można jednocześnie zobaczyć najsłynniejszych na świecie reprezentantów house'u, techno i drum&bassu, jak i światowe gwiazdy elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Audioriver łączy wiele światów i wszyscy tutaj są równi. Gigant sceny jest tak samo ważny jak nieznany eksperymentator. Fan Audioriver jeżdżący do Płocka od lat, jest równie istotny jak początkujący słuchacz elektroniki. Organizatorzy wydarzenia i niezwykle pozytywna publiczność festiwalu witają z otwartymi ramionami wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę i chcą zużyć dużo energii na wyrażaniu tego podczas koncertów,
live-actów i setów DJ-skich.
Więcej na www.audioriver.pl
Kontakt dla mediów: Aleksandra Marszałek, Biuro Prasowe Audioriver, tel. +48 600 906 630; aleksandra.marszalek@allegro.com.pl